سلام 

زبان برنامه نویسی جدید کاتلین چطوره ؟ 

من یکسالی میشه که برنامه نویسی اندروید با کاتلین را شروع کردم 

باید بگم که من قبلا هم برنامه نویسی اندروید ( تقریبا از سال 92 که کافه بازار جون گرفت ) انجام میدادم البته زبان اصلی من زبان برنامه نویسی جاوا بود . 

در سال های قبل جاوا را برای تولید اپلیکیشن های اندروید در محیط ایکلیپس انجام میدادیم . 

اوایل برنامه نویسی اندروید خیلی سخت بود حالا سختی های برنامه نویسی با زبان جاوا و طراحی لیوت ها با XML به کنار کلنجار با باگ ها و خطاهای محیط ایکلیپس خودش دیوانه کننده بود آخه این محیط توسعه برای برنامه نویسی اندروید بهینه نشده بود . 

به همین علت هم بود که گوگل سالهای بعدی یک محیط جدیدی ساخت به نام اندروید استودیو و از برنامه نویسان خواست تا از محیط قدیمی ایکلیپس سریعا کوچ کنند به محیط اندروید استودیو جدید . 

مشکلات جدید با اندروید استودیو 

مشکلات اولیه محیط اندروید استودیو Android Studio

خب نسخه های اولیه خود اندروید استودیو هم کلی باگ داشت و مشکلات کند بودن و اشغال کردن خیلی زیاد از منابع بطوریکه من رم 8 داشتم و لپتاپم با نسخه های اولیه اندروید استودیو هنگ میکرد .

این کمی سرعت و سنگینی هم بخاطر وجود سیستم گردل در اندروید استودیو بود . .

حالا مشکل که ایکلیپس بود شده بود دوتا هم محیط جدید که مشکل داشت و کند بود هم محیط قدیمی که مشکل داشت و کم کم منسوخ میشد . ( البته برای برنامه نویسی اندروید منسوخ میشد وگرنه هنوزم ایکلیپس جاهای دیگه کاربرد داره ) 

یکی از روش هایی که برای حل مشکلات سرعت اندروید استودیو پیشنهاد میشه خریدن یک هارد SSD بود و ارتقا رم به بالای 8 گیگ .

البته من همه ی این کارها رو کردم ولی محیط اندروید استودیو بازم ادم رو اذیت میکرد 

راستی یادم رفت بگم نسخه های اولیه این محیط خیلی سرد بود ادم بازش میکرد فکر میکرد یه محیط نرم افزاری مثل فتوشاپ باز کرده اصلا شبیه چیزی برای برنامه نویسی نبود :‌))))

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها